Speciální tužkové vyřezávání, které je opravdu zajímavé

Estimated read time 2 min read

Umělci ve svých oborech hledají stále novou inspiraci, kterou by překvapovali nejen ostatní, ale také sami sebe. Mezi ně patří i Marie Cohydon, která je francouzskou umělkyní zaměřující se na vyřezávání. Nejedná se však o obyčejné vyřezávání do dřeva. Za svůj objekt si vybrala tužky a jejich tuhy, do kterých vytváří jedinečná díla. 

Práce pod mikroskopem

Umělkyně pracuje s mikroskopem, jelikož na tuhách vytváří přibližně 2 mm vysoké objekty. Z dálky je takřka nerozeznáte a uvidíte jen tužku s podivně upravenou tuhou (viz fotografie níže). Pro svou tvorbu si vybrala právě grafit, který je poměrně jemný, ale má krásný lesk. Grafit je velmi křehký a při práci s ním je potřeba dostatek preciznosti a trpělivosti. Stačí jedna špatná úprava a vše je ztraceno. Na špičkách tužek tak v tuze vznikají různé hudební nástroje a předměty. Práce s tuhou vyžaduje dostatek neutuchající trpělivosti, jinak byste mohli s tvorbou rychle skončit.

Jedinečné dílo

Pravdou však je, že se jedná opravdu o jedinečnou tvorbu, kterou jen tak někde neuvidíte. Kdo by taky chtěl trávit hodiny nad vyřezáváním do tuh tužek. Inspirujte se touto zajímavou tvorbou a kochejte se tím, co je lidská ruka schopna vytvořit.

Zajímavý způsob užití vyřezávání na tuze.

Opravdu precizní práce, která vyžaduje dostatek trpělivosti a mikroskop. Všimněte si jemných detailů.

Při bližším pohledu však uvidíte opravdové umění v podobě vyřezané tuhy.

Pohled z dálky na lehce „deformovanou“ tuhu. 

Co vše se dá vytvořit z obyčejné tuhy u tužky.

Jedná se o opravdu jedinečnou tvorbu, která je však z větší dálky takřka nerozeznatelná. Vypadá pouze jako obyčejná tužka s podivně tvarovanou tuhou, která toho příliš nevydrží. 

Další články:

Další články autora: