Ostatní tvorba

Umělec vytvořil neuvěřitelnou optickou iluze ve spojení s Louvrem

Navštívili jste někdy Louvre v Paříži? Jedná se o jedno z největším muzeí na světě. Pokud jste ho viděli na vlastní oči, určitě vás překvapí optická iluze, kterou s Louvrem vytvořil jeden troufalý umělec. A pokud jste Louvre viděli jen na fotografiích, nevadí, i tak vás toto umělecké dílo překvapí a okouzlí.

Hrátky s Louvrem

Pokud navštívíte Paříž, je prohlídka Louvre něčím, co rozhodněte nesmíte vynechat, ale za jeden den to bohužel nezvládnete. Čekají zde na vás artefakty, umělecké předměty, starožitnosti z celého světa. I když je Louvre sám o sobě velmi krásný, velmi šikovný francouzský umělec se rozhodl, že využije 2000 papírových samolepek k vytvoření ohromující optické iluze kolem pyramidy.

Velká výzva

Francouzský umělec Jean Rene, známý také jako JR, na památku 30. výročí výstavby pyramidy rozhodl, že promění celou pyramidu v působivou optickou iluzi. Ke svému plánu potřeboval podporu 400 dobrovolníků a 2000 listů “samolepek”, aby pyramidu rozšířil a pohrál si s jejím okolím. Proměnilo se 17000 čtverečních metrů a výsledek jeho práce přitáhlo mnoho turistů a velkou pozornost médií.

Jak dlouho iluze vydržela?

Pravdou je, že během několika hodin došlo k postupnému zničení této jedinečné iluze, papírové samolepky se potrhaly a umělecké dílo znovu mizelo. Sám autor říká: “Obrazy jsou jako život, pomíjivé. Umělecké dílo žije chvíli samo svým životem, ale poté přichází lidé, kteří každým krokem kus díla poničí.” Postupně docházelo k ničení křehkým papírových samolepek a dílo znovu mizelo.

Umělec, který se pustil do jedinečného díla.

Tolik dobrovolníků bylo potřeba k tomu, aby se Louvre proměnil ve stavbu vyrůstající přímo z “podsvětí”.

Není to opravdová nádhera?

Krása, kterou oceníte jen při pohledu z dálky.

Umělecké dílo se již začíná ničit.

Večerní iluze.