Zkoušeli jste již tvorbu meme? Nechte se inspirovat těmi z Hry o trůny

Estimated read time 2 min read

Jako meme se označují různé myšlenkové koncepty, které se šíří po internetu. Může být šířen po sociálních sítí, na blogu, e-mailem apod. Bývá nejčastěji ve formě obrázku, slov, odkazů, videí či internetových stránek. My vám dnes přinášíme inspiraci ve formě memes týkající se oblíbeného seriálu Hra o trůny. Zkuste si i vy vytvořit své memes. 

Jak na meme?

V meme je důležitý především nápad. Meme může být vtipné, ironické, ale také pravdivé. Jedná se o spojení fotografie a nápisu, který dohromady přináší naprosto jiný význam než jaký by mělo slovo a obraz zvlášť. Většinou se meme používají pro tvorbu vtipných fotografií, jejichž obsah často pochopí jen osoby, které jsou do daného kontextu už zasvěceni. Důležité je, aby čtenáři pochopili význam daného meme.

Memes často kombinují obrázky z různých zdrojů, čímž přináší vtipné situace.

V memes nesmí chybět zajímavá myšlenka a určitá logika. V jiném případě by jakýkoliv obrázek a nápis nedávaly pro čtenáře smysl.

Pokud dojde k propojení opravdu trefných fotografií či nápisů, může se meme nesmírně povést a pobavit mnoho čtenářů.

Jak můžete vidět, meme může vzniknout i za pomoci spojení několika obrázků, bez nápisu. Jednoduše, někdy jsou slova zbytečná.

Memes jsou nyní velmi oblíbenou a známou formou zábavy, setkat se s nimi můžete především na sociálních sítích. Existují také samostatné stránky, které se přímo zaměřují na tvorbu memes.

Skvělé je, že memes kombinují prvky se seriálu se skutečností. Memes však můžete vytvořit v jakémkoliv kontextu z jakýchkoliv fotografií. Vtipné memes jsou také zajímavým dárkem svatebním či k narozeninám. Pobaví a překvapí a vy se u nich můžete smát ještě roky. 

Další články:

Další články autora: