Jak poznat, že na pozemku číhá fotopast?

Estimated read time 2 min read

V současné době si stále více lidí pořizuje na své pozemky fotopasti. Jde o malá a nenápadná zařízení, která mají za úkol pořídit fotografie nebo videa všeho živého, co se dostane do jejich záběru. Když vkročíme k někomu na pozemek, jak poznat, že vás fotopast snímá? Nijak, fotopast má maskovaný vzhled a po umístění na strom není vidět, není tedy způsob, jak by mohl dotyčný poznat, že ho má fotopast v záběru. O umístění ví většinou jen její majitel.

Využijte fotopast i vy

Fotopast můžete využít i vy sami. Tato zařízení jsou levná a jde o jeden z nejlepších bezpečnostních prvků, jaké si jen můžete pořídit. Fotopast nesnímá v kuse, jako je to u kamer, pořídí záběr jen tehdy, když se na váš pozemek dostane nějaký vetřelec. Umožňuje jí to PIR čidlo, které reaguje na tepelný pohyb. Když fotopast takový pohyb zaznamená, okamžitě vetřelce vyfotí Můžete si vybrat, jestli chcete videozáznam nebo fotografie, případně obojí. Většina fotopastí má neviditelný přísvit, takže vám i v naprosté tmě pořídí kvalitní snímky.

Fotopasti jsou stavěné tak, aby byly v exteriéru po celý rok a hravě odolají výkyvům teplot i rozmarům počasí. Jsou navíc na baterie, takže je můžete umístit naprosto kamkoliv. U běžné fotopasti si můžete pořízené snímky prohlížet na displeji fotopasti, nebo jí spojit s počítačem či třeba televizí. Pokud toužíte po tom, abyste věděli o každém vetřelci ihned, můžete si pořídit GSM fotopast, ta bude pořízené záběry okamžitě zasílat na telefon formou MMS nebo na váš email. Fotopast si nastavíte přesně tak, aby vám vyhovovala, nastavíte si i čas, kdy bude aktivní, aby byla aktivní třeba jen tehdy, když spíte nebo jste v práci. Fotopast už pomohla usvědčit mnoho zlodějů, vandalů nebo dalších lidí s nekalými záměry. Zajistěte si tento bezpečnostní prvek také, je k nezaplacení.

Další články:

Další články autora: