Foto Retušování

Retušujeme ve Photoshopu

Dnes se podíváme na retušování modelky, které bude celkem těžké, takže si připravte pevné nervy a můžeme se do toho pustit.

Krok 1

První věc, kterou provedeme je ta, že odstraníme pozadí na fotografii modelky. Zvolte nástroj Quick Select Tool  a ujistěte se, že máte v horním panelu nabídky zaškrtnutou funkci Auto-Enhance. Ujistěte se, že do pozadí se nic nepřekrývá nebo není nic spojené, jinak nebude tento krok efektivní.

1

Krok 2

2

Poté co jsme dokončili náš výběr, klikněte na tlačítko upřesnit hrany čili Refine Edge v panelu možnosti. První si vyberte možnosti zobrazení. V našem případě jsme vybrali černé pozadí. Poté jděte do Edge Detection a vyberte Smart Radius. Posuňte jezdce asi do poloviny a zkontrolujte výsledek.

33b

Pokud je to nutné, použijte nástroj Quick Select Tool ještě jednou pro získání více detailů. V případě potřeby lze pomocí nástroje Erase Refinements Tool odmazat části, které se překrývají, jako useknuté ramena či vlasy a získat tak čistý obraz.

Poté co budete mít dokončen výběr, zajděte opět do nastavení Refine Edge a vyberte obrazový výstup do nové masky s vrstvou. To zachová původní obraz a dá vám novou maskovanou vrstvu.

4

Krok 3

Nyní budeme retušovat pleť. Pomocí nástroje Spot Healing, můžete rychle opravit akné, jizvy, tmavé skvrny a další. Nástroj použijte pouze pro vady.

5

Krok 4

Nyní se podíváme na oči. Ty budou jednou z nejtěžších částí obrazu, protože jsou často blízko k dalším částím těla, jako jsou řasy a vlasy či nos.

6

Nyní použijeme nástroj Patch Tool, který naleznete pod tlačítkem Spot Tool. Proveďte výběr kolem spodní části oka a poté jej tažením posuňte do tváře pod okem. Pomocí nástroje Clone Stamp odstraňte zbylé řasy a nežádoucí skvrny.

Pokud si myslíte, že vaše modelka má dobře řasy a není třeba je upravovat, můžete si obraz upravit podle sebe. Dole na obrázku můžete vidět různé nastavení pomocí nástroje Erase.

7

Krok 5

Obočí na tomto modelu je silnější než chceme, tak snížíme jeho tloušťku.

Začneme tím, že vytvoříme výběr z horní poloviny obočí. Ujistěte se, že máte vybráno vše co lze chytit.

8

Poté zkopírujte výběr do nové vrstvy pomoci zkratky Ctrl+J.

9

Poté posuňte obočí tak aby zakrylo původní obočí a vypadalo to dobře.

10

Pomocí nástroje Erase a Clone Stamp vyčistěte vše, co vám překáží k dokonalému obočí. Opakujte tyto kroky pro druhé obočí.

11

Krok 6

Pokud se vyskytnou nějaké další horké chybičky v našem výtvoru, použijte na ně opět Patch Tool, kterými obklopíte tyto oblasti a přetáhněte je na podobnou čistou pleť. Výsledek našeho míchání, můžete vidět na dvou obrázcích níže.

12

13

Krok 7

Pokud jste neupravili řasy, můžete tento krok přeskočit. Přidáním nových řas, může být vcelku obtížné. My použijeme sadu štětců, které byly vytvořeny speciálně pro tento účel. Tyto sady, můžete najít volně ke stažení na internetu, stačí zadat správné slova o tom, co hledáte. Vložte sadu.

14

Nyní si nastavte velikost a natočení štětce. Ujistěte se, že barvy na nové vrstvě, můžete ovládat nezávisle na sobě.

15

Krok 8

Je na čase přidat make-up. Je to jednoduché. Vytvořte různé vrstvy pro oblasti, kde použijete make-up. Jako jsou oči, tváře, nos, rty a další a poté přidejte barvu, tím, že nastavíte 100% viditelnost měkkým štětcem. Nyní to vypadá velmi hloupě, ale nepropadejte panice.

16

Nyní po mírném záchvatu, změňte režim vrstvy z Normální na Multiply a nastavte procenta krytí podle potřeby. Výsledek je mnohem lepší.

17

Krok 9

Nakonec upravíme vlasy. Vybereme vlasy a vytvoříme jejich novou vrstvu, kterou vyplníme hnědou barvou.

18

Nyní změníme z vrstvy Normal na Overlay.

19

Pokud se vám zdá barvy příliš intenzivní opět upravte procenta krytí.

20

Krok 10

Nyní upravte celkový vzhled fotografie. Pomocí nástroje Select vyberte jednotlivé položky a ty upravte podle potřeby. Pro výběr očí si vyberte nástroj Eliptical a poté přidejte vrstvu Hue/Saturation a upravte oči podle vašich představ. Podobný postup opakujte o všeho co chcete změnit.

20

Závěrečný obraz

Nyní se můžete podívat na náš/váš výtvor.

22

 

Zdroj:design.tutsplus.com