Reklamní nabídky

Úchvatný design a lepší jízda, poznejte přednosti alu kol

Množství vozů s alu koly se neustále zvyšuje, dříve jste mohli na takové vozy narazit jen zřídka, dnes je vidíte na každém rohu. Je krásný pohled na vůz s těmito koly, jsou tak úchvatná. Je to dáno zejména designem, řidiči si mohou vybrat z mnoha designových provedení a dokonce i barev, aby svému vozu pořídili taková alu kola, která se nejlépe hodí k vozu i jejich vkusu. Mnoho lidí si myslí, že jsou alu kola jen o vzhledu. Je sice pravda, že vůz s alu koly vypadá nesrovnatelně lépe než vůz s plechovými disky, ale jen o vzhledu to opravdu není. Čím alu kola ještě potěší?

Alu kola pod lupou

Co je to vlastně alu kolo? Jde o kolo vyrobené ze speciální slitiny hliníku a hořčíku, někdy i dalších kovů. Vyznačuje se nejen hezkým designem, ale zejména lehkostí. Lehčí kola znamenají nižší hmotnost celého vozu a tím i nižší spotřebu paliva. Materiál alu kol zajistí mnohem efektivnější odvádění tepla od brzd i pneumatik. Alu kola zajistí dynamičtější jízdu, lepší akceleraci a také jsou mnohem více odolná proti mechanickému poškození. Další výhodou je snadná údržba a skutečnost, že tento materiál nekoroduje, alu kola vám vydrží krásná po celou dobu a nemusíte k nim pořizovat žádné poklice. Ocení je příznivci bezdušových pneumatik. Alu kola dají vozu krásnou image a budou vás těšit každý den.

Pořízení alu kol

V kamenných prodejnách si obvykle za alu kola připlatíte nemalé částky, proto je výhodný nákup online. Neměli byste vybírat libovolnou velikost kola nebo spoléhat na to, že čím větší kolo, tím lépe. Předepsanou velikost kol pro váš vůz může najít v příručce k vozu. Nejlépe vám však pomůže konfigurátor, který najdete v eshopu aaaalu.cz. Najdete zde rovněž široký výběr krásných alu kol za nízké ceny. Z pohodlí domova si můžete vybrat taková kola, která se stanou tou nejlepší ozdobou vašeho vozu.