Ostatní tvorba

3D optické iluze na obličeji? I to je možné

Optické iluze určitě znáte. Potkat se s nimi můžete v podobě různých obrazců, ale i maleb na ulicích a zdech. V umění se však musí hranice posouvat stále dál. Ve 3D oboru se o to postaral i zajímavý umělec, který používá 3D optické iluze na svém obličeji. Díky tomu mu z obličeje vylézají nejrůznější potvory, nemá třeba kus lebky apod. To vše je však obyčejná iluze.

Nevěřte všemu, co vidíte

Jestli je něco, co se můžete naučit z optických iluzí, tak je to to, že věci vždy nejsou takové, jaké se zdají. Existuje opravdu mnoho talentovaných umělců, které proměňují obyčejné 2D povrchy, které proměňují i ohromující 3D výtvory. Iluze, které působí hyperrealisticky. Tentokrát si posvítíme na umělce, který nepracuje s ulicí, silnicemi či zdí, ale se svým vlastním obličejem.

Realita vs. naivita

Luca Luce je profesionální vizážista z Milána a svůj obličej používá místo plátna. Právě na obličeji vytváří 3D kreace s pomocí barev a make-upu. Ukazuje, jakého dalšího rozměru, a to doslova, lze s pomocí make-upu dosáhnout. Zvýrazňuje si rysy obličeje, používá stínování a vytváří často velmi děsivý vzhled. Reálná tvář a lebka se tak mění v podivnosti, které vás na první pohled mohou vyděsit. Nenechte se a projděte si celou dnešní galerii zajímavého make-up artisty.

Vidíte, jedná se o opravdu jedinečné 3D triky, které jsou i trochu děsivé.

Opravdu je toto iluze? A jak jinak?!

Někdy je těžké si představit, že i tohoto lze dosáhnout jen s pomocí make-upu.

I to si můžete vykouzlit na své hlavě.

Tvořit můžete opravdu rozličně.

Nemusíte se bát experimentovat, pokud máte dostatek fantazie.

Toto je opravdová iluze.